Denně se setkáváme se spoustou závad notebooků a stolních počítačů. Níže jsme vám vypsali ty, s nimiž se setkáváme nejčastěji a se kterými máme bohaté zkušenosti. Ovšem opravíme nejen tyto uvedené závady, ale poradíme si i s méně častými poškozeními.

Které opravy provádíme nejčastěji?

 1. Výměna displeje
 2. Vadné napájení notebooku, notebook nenabíjí
 3. Nefunkční audio jack
 4. Poškozené panty notebooku, vadné šasi notebooku
 5. Poškozená klávesnice
 6. Přehřívání notebooku / PC, hučící notebook/PC
 7. Vadný větráček v notebooku nebo stolním počítači
 8. Po zapnutí notebooku černá obrazovka, notebook nelze zapnout
 9. Nefunkční wi-fi
 10. Instalace/oprava software
 11. Odvirování

Nabízíme opravy celých zařízení i jednotlivých komponentů u notebooku Acer, HP, Asus, Lenovo, MSI a mnoha jiných značek. Opravíme i PC jakéhokoliv druhu. V našem ceníku zjistíte, kolik jednotlivé opravy stojí. Zároveň disponujeme velkým množstvím náhradních dílů, takže nic není nemožné!

 

Řekněte nám, co se porouchalo nebo co se vám prostě jen nezdá.

Chci opravu | Mám dotaz

 

1. Výměna displeje

Displej notebooku a LCD monitoru je velmi křehký a tudíž náchylný k poškození. I když je skleněná deska potažená polarizační i ochrannou fólií proti poškrábání, stačí chvilková nepozornost, kdy dojde k prudšímu nárazu nebo pádu zařízení, a následkem může být prasklý displej na notebooku nebo LCD monitoru.

Ovšem stačí i nepatrné poškození displeje a notebook může vykazovat chyby, které se budou postupem času zhoršovat či se dokonce přenášet do dalších částí vašeho notebooku a snižovat tak jeho životnost. V nejhorším případě může dojít k úplnému zničení notebooku. Pracováním se špatným displejem hrozí i poškození zraku. Zničený displej určitě nepoužívejte. Nečekejte a nechte si vadný či nefunkční displej ihned opravit či vyměnit u profesionálů.

Vedle prasklin a oděrek LCD panelu se může závada displeje projevovat například takto:

 • Vadné pixely – svítící nebo nesvítící body
 • Pruhy na displeji
 • Špatné podsvícený display
 • Problikávající display
 • Zobrazování nevyžádaných objektů
 • Nerovnoměrný jas
 • Úplně nefunkční display

V mnoha případech není chyba displeje způsobena přímo displejem, ale jinou součástí notebooku a LCD monitoru (kabely, obvody aj.). Na první pohled tedy příčina nemusí být zřejmá.

2. Vadné napájení notebooku, notebook nenabíjí

To, že notebook nenabíjí je velmi častým problémem. Neustále napájecí konektor zapojujeme do notebooku a opět odpojujeme, nosíme ho zkroucený v tašce, všelijak s ním manipulujeme a jednoho dne zkrátka přestane nabíjet. Rovněž se velmi často stává, že nabíjíme notebook, zapomeneme, nevšimneme si a vytrhneme napájecí kabel, když projdeme kolem. Tím se poškodí napájecí konektor v notebooku.

Nabíječkou protékají proudy několika ampérů a elektronika je neustále vystavena vysokým teplotám. Není proto divu, že je napájecí kabel náchylný na vznik poruch a může snadno dojít k jeho přehřátí. Výsledkem je pak vyhořelý napájecí adaptér.

Nejčastější projevy vadné nabíječky notebooku

 • Nadměrně se přehřívá
 • Vůbec nenabíjí
 • Ze zdroje je slyšet pískání nebo silné vrčení

Když se vám pokazí napájecí konektor, dá se říci, že máte štěstí, protože k tomuto nepotřebujete znalosti elektrotechniky, ale stačí vám si pouze koupit konektor nový. V tom horším případě je chyba uvnitř notebooku a to už je potřeba řešit více. Pokud jste si koupili nový napájecí adaptér a váš notebook stále nenabíjí, přineste notebook k nám nechte si provést diagnostiku vašeho zařízení zdarma, abychom zjistili, v čem je skutečně problém.

3. Nefunkční audio jack

Chcete poslouchat hudbu, povídat si se známými, ale nemůžete? Nefungují vám sluchátka nebo mikrofon? Pravděpodobně je na vině nefunkční audio jack. Poškozený jack vám rádi vyměníme, případně opravíme chybu, která způsobuje, že vám nejde zvuk přes sluchátka nebo nereaguje mikrofon.

4. Poškozené panty notebooku, vadné šasi notebooku

Panty – klouby displeje notebooku opravujeme také velmi často. Není se čemu divit, když se notebook neustále zavírá a otevírá. Všechno má svou životnost. Výjimkou není ani šasi (obal nebo kostra zařízení), které je vinou pádu nebo agresivnějšího zacházení ulomené, zlomené nebo jinak poničené. Zlomené šasi pak může být nebezpečné. Nalomený kryt je velmi ostrý. Zlomený kryt je proto nutné co nejdříve vyměnit.

Příliš snadno nebo příliš těžce ohybatelný displej

Manipulace s displejem je za normálních okolností velmi snadná díky správné konstrukci a mazivu obou pantů. Ovšem neměla by být zase až moc snadná, určitá tuhost tam být musí, aby display držel spolehlivě v nastavené poloze.

Mazivo však po čase ztrácí svoje původní vlastnosti a postupně vysychá. Tím dochází ke styku kovových částí pantů, jejich vzájemnému obrušování a deformaci kluzných ploch. Výsledkem pak může být volný padající displej nebo v opačném případě velmi tuhý a těžce ohybatelný displej.

S uvolněnými panty je notebook nepoužitelný, s těžce ohybatelnými panty však může dojít k poškození jiných částí notebooku a dokonce až ke zkratu a vyhoření celého notebooku! Všímejte si však i prasklin na plastech, rozevírající se škvírky mezi plasty, vrzání nebo slyšitelného drhnutí, problikávajícího displeje při pohybu, to vše je známka toho, že něco není v pořádku.

Poškozený pant neberte na lehkou váhu, ve výsledku vás pak oprava může stát mnohem více. To proto, že v důsledky vadného pantu může dojít až ke zlomení displeje při otevírání notebooku nebo ke zlomení šasi! Máme s tím bohaté zkušenosti. Když si řeknete: „To ještě něco vydrží“, věřte, že tomu tak nebude a zbytečně pak utratíte spoustu peněz.

Při špatném zacházení na našem stole přistane notebook, který má zlomené panty, jeden ulomený pant nebo uvolněné panty, ulomenou krytku a jinak poničené šasi. Nezbývá nic jiného, než výměna. To samozřejmě rádi provedeme.

5. Poškozená klávesnice

Výměna a servis klávesnice patří mezi nejčastější opravy. To proto, že je klávesnice jednou z nejvíce mechanicky namáhaných částí notebooku. Opakovaným stlačováním kláves se unavuje a opotřebovávají vrstvy pod nimi a po nějaké době dochází k jejich poškození. Pak je potřeba klávesnici vyměnit. Každý den se na ni také dostane spousta nečistot, mastnoty, tekutin a dalších nepříznivých vlivů, které zhoršují její stav a snižují životnost.

Ovšem mnohem častěji je klávesnice zničena během chvilky. Politím, ulomením klávesy, poškrábáním a jiným znehodnocením. Politá klávesnice, nefunkční klávesnice nebo jen některá nefunkční klávesa pro náš servis samozřejmě není problém. Vše rychle vyměníme nebo opravíme a slova „klávesnice nereaguje“ už pro vás budou minulostí. Všímáte-li si některého z níže uvedených projevů či jakýchkoliv dalších podivností, nechte si klávesnici vyměnit nebo ji alespoň zdarma diagnostikovat.

Nejčastější projevy vadné klávesnice

 • Vynechávání písmen
 • Zdvojování stejných písmen
 • Samovolné umazávání psaného textu
 • Problikávání mezi okny
 • Nemožnosti psaní diakritiky
 • Lepení kláves
 • Ošoupané potisky kláves

6. Přehřívání notebooku a počítače, hučící notebook a počítač

Rovněž častým neduhem notebooků i stolních počítačů je jejich nedostatečné čistění. Čištění PC a notebooku je přitom velmi důležité. Když jsou komponenty zařízení zaneseny, dochází k tomu, že se notebook nebo PC zahřívá a přehřívá. Notebook a PC hučí a dochází až ke spálení jednotlivých součástí zařízení. Horký notebook a PC tedy neberte na lehkou váhu.

 

Pokud si pravidelně necháváte notebook a PC profesionálně vyčistit (sami se do toho raději nepouštějte, můžete poškodit drobné části zařízení), určitě děláte dobře. Včas tak zjistíte, že je přehřívání způsobeno závadou a nikoliv jen zanesenými komponenty!

7. Vadný větráček v notebooku nebo stolním počítači

Větráček je velmi křehkou součástí notebooku a PC. Je velmi citlivý na nánosy nečistot, chyby v připojení a další nesrovnalosti. Proto jsou velmi častými vadami zlomený větrák a vylomené lopatky větráku. Rovněž se setkáváme s problémem, že se větrák netočí.

Nechte to na nás. Zjistíme, kde je problém, a vy budete mít cobydup opět funkční větráček za minimální cenu.

8. Po zapnutí notebooku černá obrazovka, notebook nelze zapnout (nefunkční grafický procesor – GPU)

Pokud se vám stalo, že se po zapnutí notebooku objeví černá obrazovka, notebook nelze zapnout nebo jen svítí kontrolky, pak máte pravděpodobně vadnou grafickou kartu. Vadná GPU (nefunkční grafika) se však často projevuje také jako drobné artefakty v obraze – tečky, pruhy a čárky v obraze, ale také jako černá obrazovka. S nefunkčním grafickým procesorem neboli grafickou kartou se setkáváme velmi často, takže víme co s tím.

Závadu způsobují chybné fragmenty na kartě nebo v jejím připojení, ale také nedostatečné chlazení. Stačí jen, když často pracujete s notebookem v posteli nebo v zaprášeném prostředí. Notebook nasaje všechen prach z peřin a z okolí, grafický procesor se nedostatečně ochlazuje a nenávratné poškození je na světě. Pravidelným čistěním předejdete zničení nejen grafické karty, ale i jiných částí notebooku a PC.

9. Nefunkční wifi

Dalším častým problémem u notebooků je nefunkční wi-fi. Mnoho zákazníků k nám přichází s tím, že má slabý signál wi-fi, že jim nejde wi-fi, že se objevila ztráta signálu wi-fi nebo že wi-fi signál padá. S tímto vším máme zkušenosti, ve většině případů je na vině vadný wi-fi modul nebo je chyba s anténou v notebooku. Jestliže už máte plné zuby wi-fi, které nejede na 100 %, neváhejte a kontaktujte nás.

10. Instalace/oprava software

Bez operačního systému je notebook i stolní počítač jako bez duše. My jim duši dáme!

Pokud pak něco není v pořádku, provedeme reinstalaci systému, najdeme veškeré chyby v systému, nainstalujeme vše potřebné a samozřejmě jen to, co nebude zbytečně zabírat paměť a nebude zařízení zpomalovat.

Co vám nainstalujeme

 1. Operační systém
 2. Antivirový software
 3. Kancelářský balík

Chyby softwaru, které umíme opravit

 • Ztráta/záchrana uživatelský dat
 • Následky škodlivé činnosti virů/odvirování
 • Nekompatibilita ovladačů
 • Špatní instalace programů
 • Špatné nastavení BIOS
 • Chyby instalace operačního systému

Svěřte tuto činnost odborníkům a vyhněte se chybám a nekompatibilitám, které mohou způsobit zhroucení celého systému.

11. Odvirování

Stalo se vám už někdy, že se nemůžete připojit k internetu, váš notebook nebo počítač je strašně pomalý, samovolně vám vyskakují okna s reklamou nebo mizí soubory a ikony? Pak vaši techniku pravděpodobně napadl virus. Projevů je samozřejmě celá řada, vypsali jsme jen některé.

Odvirování svěřte raději odborníkům

Každopádně pokud se vám na chodu vašeho notebooku nebo PC něco jen trošku nezdá, raději jej svěřte servisu minimálně na kontrolu. Odvirování počítače a notebooku provádíme rychle a především s minimální ztrátou na „životech“.  Rychlým a včasným odstraněním viru z počítače a notebooku předejdete spoustě škod, ztracených dat, dokumentů, obrázků či dokonce koupi nové elektroniky!

Prevence je základ

Samozřejmě je velmi důležitá i prevence, tedy ochrana počítače a notebooku před viry. Neberte to na lehkou váhu a pořiďte si kvalitní antivir. V naší nabídce pro vás máme velmi kvalitní a spolehlivý antivirus Eset, který si u nás můžete přikoupit. A především, neklikejte na neznámé a podezřelé odkazy a pravidelně aktualizujte veškerý software.Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close